Konkursy ekologiczne i prozdrowotne

Czcionka:

Mamy w naszym gimnazjum sporą grupę uczniów zainteresowanych ochroną środowiska i zdrowia, którzy chętnie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności, między innymi uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach.

W listopadzie odbyła się VII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Izabela Rutkowska, Mateusz Chilicki i Krzysztof Ślinko z klasy IIIb Gimnazjum w Sztabinie. Do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Białowieskim Parku Narodowym, zakwalifikowali się Iza i Mateusz. Ten ostatni zrezygnował, gdyż w dniu finału miał miejsce etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Iza oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej musiała przygotować prezentację multimedialną o Puszczy Białowieskiej. Izabela Rutkowska została finalistką VII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej.

W maju 2017 r. odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. W etapie szkolnym uczestniczyło 19 uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowali na etapie powiatowym Kinga Kamińska, Paulina Kasjan, Jakub Pawłowski, Martyna Roszko i  Justyna Szkiłądź. Martyna Roszko zajęła I miejsce oraz  uczestniczyła w finale wojewódzkim, który miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Martyna Roszko została finalistką Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

W czerwcu uczniowie uczestniczyli w finale XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów gimnazjów Doliny Biebrzy. Nie mogło nas tam również zabraknąć. W etapie szkolnym  wzięło udział 10  uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie: Martyna Roszko, Izabela Rutkowska i  Justyna Szkiłądź. Izabela Rutkowska zajęła III miejsce w finale XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym.

We wszystkich wymienionych wyżej konkursach w finałach uczestniczyło 50 – 60 uczniów z całego województwa. Tak wysokie wyniki uczniów z naszego małego, wiejskiego gimnazjum to ogromny sukces.

Gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym i nagrodzonym w tych konkursach. Życzymy sukcesów w przyszłych latach.

Do udziału w konkursach przygotowywała uczniów pani Anna Tomaszewska.

konkursy ekologiczne i zdrowotne

Utworzono dnia 09.06.2017, 09:00